خدمات نگارش CV و رزومه کاری تحصیلی جهت اخذ پذیرش دانشگاه های خارج از کشور

معرفی CV و رزومه و تفاوت ها و شباهت های بین آنها

CVخدمات نگارش CV و رزومه کاری تحصیلی جهت اخذ پذیرش دانشگاه های خارج از کشور در برابر رزومه

CV یا رزومه اولین گام در پذیرش به همراه فرم تقاضای استخدام است و مهم¬ترین ابزار در انتخاب شغل و کاریابی به شمار می¬آید. هر دوی آنها اطلاعاتی در مورد شخص متقاضی در اختیار کارفرما قرار می¬دهند. جدای از اینها، CV با جزئیات و حجم بیشتر نسبت به رزومه نوشته می¬شود.

مقدمه

به هنگام جستجو برای کار، کارجویان نیازمند ابزاری برای عرضه توانایی هایشان به کارفرما هستند. در چنین مواقعی، یک CV یا رزومه موثرترین وسیله دربردارنده اطلاعات مهم فردی در مورد پذیرش شخص جویای کار و پیشرفت های حرفه ای و آکادمیک گذشته او که نمایانگر انگیزه وی در تعهد به کار است می باشد.

CV

CV سرواژه عبارت Curriculum Vitae و فهرستی از تجربیات گذشته فرد، شرح پروژه های بزرگ اجرایی، پیشینه آکادمیک و توانایی¬های شخصی می باشد که تعیین کننده سازگاری ایشان با مهارت های مورد نیاز شغل مورد درخواست است. CV حاوی جزئیات بیشتر است.

رزومه

رزومه همانند CV، فهرست مختصری از سوابق شغلی و تجربیات شخص و پیشینه تحصیلی او را ارائه می نماید. رزومه نسبتاً کوتاهتر از CV است، و عموماً ابزار اولیه مورد استفاده کارفرمایان برای مطابقت دادن شخص متقاضی با شغل مورد نظر است. محتوای درون رزومه باید یک تصویر مثبت از فرد نمایش دهد، و در عین حال جزئیات مختصر و کافی در خصوص فرد ارائه نماید. از آنجا که انواع مختلفی از رزومه مورد استفاده قرار می گیرد، برخی از شرکت هایی که به طور فعال از اینترنت جهت موشکافی اطلاعات متقاضیان استفاده می نمایند، فرم های رزومه آنلاین خام بر روی سایت اینترنتی خود قرار داده که بدینوسیله، با تکمیل فرم رزومه آنلاین، کلیه متقاضیان رزومه ای با فرمت یکسان ارائه می نمایند.

تفاوت های بین CV و رزومه

1- تفاوت حجم

اگرچه هر دو شکل به طور جایگزین قابل استفاده می¬باشند، اما عمده ترین تفاوت برجسته بین این دو در حجم آنهاست. CV باید از رزومه طولانی¬تر باشد. اما، هر دو باید اطلاعات کافی بیان کننده قابلیت ها و صلاحیت های شخص را در بر داشته باشند. این منجر به این واقعیت است که CV دربردارنده جزئیات جامع از زندگی حرفه ای فرد می¬باشد، در صورتیکه رزومه در نتیجه کوتاه بودن آن، تمرکز بیشتری بر روی مهارت های فردی مورد نیاز برای به انجام رساندن وظیفه ای خاص را داراست.

2- شباهت ها

یک رزومه و CV باید شامل نام کامل، نشانی محل سکونت، اطلاعات تماس، سوابق کاری و تحصیلی، و مهارت های شما باشد. بخش های غیرمرتبط را به رزومه خود اضافه نکنید. در عین حال، بخش های ضروری را از CV خود حذف ننمائید.

3- تفاوت ها

مضاف بر رزومه، یک CV می تواند و باید شامل جوایز و تقدیرها، تجربیات تدریس، سرگرمی ها، داورها، کمک هزینه های تحصیلی و فلوشیپ ها، دیپلم ها، مهارت های رایانه، مهارت های مرتبط با شغل، دوره های گذرانده، و سایر اطلاعات مرتبط باشد.

کشور¬های متفاوت اولویت های متفاوتی درباره رزومه و CV در بازار کار دارند. کارفرمایان آمریکایی مغرضانه به رزومه نگاه می¬کنند، درحالیکه در نقاط دیگر دنیا، CV مطلوب و مناسب تر به شمار می¬آید. نیز اغلب نقل شده است که CV مناسب مشاغل آکادمیک و پژوهشی می باشد، که در آنها توصیفات طولانی، به روشن ساختن بهتر وظایف به عمل آمده کمک می کند.

برای اغلب جایگاه ها و مراتب شغلی، کارفرمایان ده ها یا حتی صدها فرم استخدام دریافت می کنند. بنابراین، اگر شما اطلاعات نامربوط زیادی در CV خودتان وارد کنید، ممکن است CV شما را دور ریخته و اصلاً بررسی نکنند. به همراهCV دور ریخته شده، قطعاً شانس دعوت به مصاحبه را نیز از دست خواهید داد. برای اینکه این حالت برای شما اتفاق نیفتد، یک CV بی دردسرکه آسان و قابل فهم باشد بنویسید. زبان انگلیسی ساده و روزمره به کار ببرید. سعی کنید CV شما به جای اینکه متقاعد کننده باشد، واضح باشد.

4- اصول مورد تأکید

در هر دو مورد ( نگارش CV و رزومه) مطمئن باشید که تمام اتفاقات را از جدیدترین به قدیمی ترین می نویسید (جدید بالا، و قدیمی پایین). افراد زمانی رویدادها را بهتر متوجه می شوند که رویدادها به ترتیب زمانی مرتب شده باشند.

مهارت ها، تجربیات و تحصیلات شما پر اهمیت ترین جنبه ها هستند. طراحیCV یا رزومه شما پیرامون آنها باید انجام پذیرد.

زمانیکه شما هرکدام از CV یا رزومه را می¬نویسید، توجه ویژه ای به نوشته های خود داشته باشید. نوشتن به اختصار، وضوح و سادگی نشان می¬دهد که شما واضح فکر می¬کنید، و به سرعت یاد می¬گیرید. نوشتن، آموختن و فکر کردن، همه به یکدیگر مرتبط هستند. هر لغت باید معنی دار بوده، و به توضیح بیافزاید. عبارت ها را کوتاه بنویسید. از لغات قابل صرفنظر را حذف کنید

5- قوانین متفاوت در کشورهای متفاوت

در قاره آمریکا، ایالات متحده و کانادا، رزومه به عنوان یک قانون عمومی تلقی می شود. در سایر نقاط جهان، یک CV مورد انتظار و اغلب مورد تقاضا است. اما، بیشتر شرکت ها CV های طولانی با اجزای غیر مرتبط در آن را نمی¬خواهند. آنها علاقمند به دانستن در مورد دوران کودکی شما یا در مورد تحصیلات ابتدایی شما نیستند. شاید اینگونه اطلاعات مناسب انگیزه نامه شخصی یا SOP شما باشد. آنها فقط اطلاعاتی که مرتبط با موقعیت شما برای پذیرش یا سمت مورد درخواست را می¬خواهند.

یکCV عالی در خارج از ایالات متحده و کانادا کمتر از دو صفحه حجم دارد، و فقط در بر گیرنده اطلاعات مورد نیاز کارفرما می باشد. درحالیکه که یک رزومه درباره مختصر گویی و گزیده گویی است، یک CV کامل و بی¬عیب شامل تنها “اطلاعات مرتبط” می¬باشد. به یاد داشته باشید: مختصر در برابر مرتبط.

نتیجه گیری

وظیفه اصلی هر متقاضی این است که CV و رزومه خود را به گونه ای چشمگیر ارائه نماید. این بدین معنا نیست که قلم های غیرمعمول با اندازه های غیرمتعارف مورد استفاده قرار گیرند، بلکه به معنای روشی است که شخص به زبان خود، قابلیت های خود را به طور دقیق توصیف می نماید. نگارش CV یا رزومه فرآیندی زمانبر می باشد، لذا بسیاری از کارجویان، این امر مهم را به دلیل حساسیت های ویژه آن به مؤسسات و افراد خبره در زمینه نگارش CV و رزومه می سپارند. یک CV یا رزومه حرفه ای، سرمایه گذاری عاقلانه ای در راستای ارائه بهتر قابلیت های فردی متقاضیان جویای کار و تحصیلات تکمیلی است.

[box style=”1″]

خدمات نگارش CV و رزومه

مرکز ترجمه و نگارش محتوای Trans24 با بهره گیری از جایگاه ویژه خود در بین ارائه دهندگان خدمات ترجمه و نگارش محتوا، جزو برترین ارائه دهندگان خدمات حرفه ای نگارش CV و رزومه در کشور به شمار می آید. لطفاً برای اطلاعات بیشتر به صفحه خدمات نگارش CV و رزومه مراجعه فرمائید.

[btn link=”http://www.itrans24.com/cv-resume.html” color=”forestGreen” size=”size-l”]خدمات نگارش CV و رزومه[/btn]

[/box]

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *